Polski rynek magazynowy według najnowszego raportu JLL

Według najnowszego raportu JLL, polski rynek magazynowy ciągle odnotowuje znaczący wzrost i jest nadal najatrakcyjniejszym sektorem dla potencjalnych inwestorów.

Zarówno w pierwszym, jak i drugim kwartale 2023 roku, wolumen inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce przekroczył 0,87 mld euro. Całkowity obrót w tej branży wyniósł 438 mln euro. Mimo że w porównaniu do pierwszej połowy ubiegłego roku, nastąpił spadek o 34%, to obrót w pierwszej połowie 2023 roku był nadal wyższy od 10-letniej średniej.

W ostatnich kilku latach wybudowano ponad 2,5 miliona metrów kwadratowych nowej powierzchni magazynowej, co przyciągnęło uwagę zarówno krajowych, jak i międzynarodowych inwestorów. To oznacza, że Polska stała się atrakcyjnym miejscem na mapie europejskiej logistyki.

Również zrównoważony rozwój zyskuje na znaczeniu. Zgodnie z raportem, coraz więcej firm inwestuje w magazyny ekologiczne i rozwiązania przyjazne środowisku. To nie tylko kwestia odpowiedzialności społecznej, ale także źródło przewagi konkurencyjnej.

Dane liczbowe mówią same za siebie: stopa wykorzystania powierzchni magazynowej w Polsce wynosi obecnie 90%, a cena najmu pozostaje konkurencyjna w porównaniu z innymi krajami europejskimi. To doskonały moment na inwestycje i rozwijanie swojej działalności w tej dziedzinie.

#RynekMagazynowy #Polska #RozwójGospodarczy #ZrównoważonyRozwój #Logistyka #PrzyszłośćBiznesu

https://lnkd.in/d5UVqb9r